Scoala de muzica Band Music School are la bază conceptul de formatie / Band Concept. Scopul nostru este să formăm tinere talente pe care să le susținem și să le promovăm la diferite evenimente organizate de Band Music School sau în parteneriat.

Ce beneficii ai dacă urmezi un curs de muzica Band Concept

1. Vei învăța să te armonizezi muzical cu membrii grupului
  2. Vei fi stimulat să-ți dezvolți continuu abilitățile muzicale
  3. Vei fi mai pregătit să te integrezi într-o formație / grup muzical, după terminarea cursurilor
  4. Nu în ultimul rand, vei simți din plin energia amplificată a interpretării în grup

În cadrul Cursurilor de muzică Band Concept, poți studia atât muzica clasica, cât și muzica contemporană, cu profesori specializați, absolvenți de Conservator.

Contactati-ne pentru detalii despre cursurile de muzica Band Concept !

Ce spun participanții la recitalurile cursanților Band Music School

Recitalul micilor si marilor talente!!! Super organizare, super sala, super profesoara! – Andreea B.

Multumim pentru o seara foarte frumoasa cu ocazia recitalului sustinut de copiii Band Music School! – Cristina C.