Vocea este cel mai complex instrument. Profesorii noștri știu acest lucru și au foarte multă răbdare cu copiii care urmează lectii de canto. La Band Music School organizăm cursuri de canto pentru copii, susținute de profesori de canto experimentați și cu rezultate deosebite în îndrumarea copiilor spre o carieră muzicală.

Locație cursuri

Orele de canto se desfășoară într-un ambient plăcut, menit să inducă micilor cursanți o stare de relaxare și receptivitate.
Adresa noastră este:
Prelungirea Ghencea, nr. 122, Etaj 2, Sector 6, Bucuresti

Program cursuri

Programul cursurilor se stabilește pentru fiecare cursant în parte, în functie de disponibilitatea copilului și a profesorului.

Profesori cursuri de canto

Toți profesorii de canto de la Band Music School sunt absolvenți de Conservator, au experiență pedagogică și o autentică pasiune pentru a preda muzică copiilor.

Alina Nechifor - Profesoară pian și canto

Alina Nechifor – Profesoară pian și canto

Eliza Maria Ghizelea - Profesoară pian și canto

Eliza Maria Ghizelea – Profesoară pian și canto

Amalia Lazarciuc – Profesor canto

Eduard Cotoara - Profesor canto, chitara si chitara bass

Eduard Cotoara – Profesor canto, chitara si chitara bass

Tarife cursuri canto

Lecție individuală de canto – 100 RON – pret în afara Abonamentului

4 Lectii de canto individuale – 320 RON – pret pentru Abonament lunar

8 Lectii individuale de canto  – 600 RON – pret pentru Abonament lunar

Informații suplimentare

Durata unei lectii de canto individuale este de 50 de minute.

Cursurile de canto din cadrul Band Music School sunt personalizate în funcție de preferințele și abilitățile muzicale ale copiilor.

Periodic, organizăm recitaluri pentru public, în care copiii, mici și mari, pot să-și  arate talentul și progresele acumulate în urma lectiilor de canto.

Pentru mai multe detalii privind lecțiile de canto organizate de noi, ne puteți contacta prin formularul de Contact sau telefonic, la 0737.549.678.

Vă așteptăm cu drag la cursuri !