Cursuri de pian copii si adulti

Lectii și Cursuri de pian pentru copii și adulți

Pianul este unul din puținele instrumente pe care poți să te apuci să îl inveți la orice vârstă. Iată de ce la Band Music School organizăm cursuri de pian adresate deopotrivă copiilor și adulților.

Locație cursuri pian

Orele de pian se desfășoară într-un ambient plăcut, menit să stimuleze învățarea și creativitatea. Adresa noastră este:  Prelungirea Ghencea, nr. 122, Etaj 2, Sector 6, Bucuresti

Program cursuri

Programul cursurilor se stabilește cu fiecare cursant în parte, în functie de disponibilitatea cursantului și a profesorului. Lectiile se pot desfasura atat in timpul saptamanii, cat si in weekend.

Profesori de pian

Toți profesorii de pian Band Music School sunt absolvenți de Conservator, au experiență pedagogică și pasiune pentru a preda muzica atât copiilor, cât și adulților.

Alina Nechifor – Profesoară pian și canto

Alina Nechifor - Profesoară de pian și canto Band Music School

Citeste mai multe despre Alina Nechifor !

Eliza Maria Ghizelea – Profesoară pian și canto

Eliza Maria Ghizelea - Profesoară pian și canto Band Music School

Mihai Păun – Profesor pian și chitara bass

Mihai Păun - Profesor de pian și chitara bass Band Music School

Tarife cursuri pian copii si adulti

Lecție individuală de pian – 100 RON – pret în afara abonamentului

4 Lectii de pian individuale – 320 RON – pret pentru Abonament lunar

8 lectii individuale de pian – 600 RON – pret pentru Abonament lunar

Informații suplimentare

• Durata unei lectii de pian individuale este de 50 de minute.
  • Cursurile de pian din cadrul Band Music School sunt personalizate în funcție de preferințele și abilitățile muzicale ale cursanților, atât copii, cât și adulți.
  • Pentru mai multe detalii privind lecțiile de pian organizate de noi, ne puteți contacta prin formularul de Contact sau telefonic, la 0737.549.678.

Vă așteptăm cu drag la cursurile noastre de pian !