Cursuri de pian Band Music School

Cursuri de pian pentru copii și adulți

Pianul este unul din puținele instrumente muzicale pe care îl poti învăța la orice vârstă. Iată de ce la Band Music School organizăm cursuri de pian adresate deopotrivă copiilor și adulților.

De ce sa urmezi un curs de pian

In caz că încă eziți să urmezi un curs de pian, enumerăm o parte din beneficiile învățării cântatului la pian, acest instrument muzical deopotrivă clasic și modern:

• Stimulează creativitatea
  • Fortifică mușchii mâinilor și îmbunătățește coordonarea între mâini și ochi (Sursa: Music and Health)
  • Imbunătățește simțul ritmic
  • Sporește stima de sine (Sursa: Sage Pub Journals)
  • Dezvoltă cutura muzicală și lărgește orizontul cultural
  • Reduce stresul și anxietatea (Sursa: NCBI)
  • Oferă o variantă de distracție în afara mediului online, atât de necesară tinerilor si chiar adulților mai mult sau mai puțin dependenți de mediul digital
  • Imbunătățește învățarea tactilă și chinestezică
  • Imbunătățește abilitățile mentale (Sursa: The Guardian)

Locatie si program cursuri pian

Lectiile de pian se desfășoară într-un ambient plăcut, menit să stimuleze învățarea și creativitatea. Adresa noastră este:  Prelungirea Ghencea, nr. 122, Etaj 2, Sector 6, Bucuresti

Programul cursurilor se stabilește cu fiecare cursant în parte, în functie de disponibilitatea cursantului și a profesorului. Lectiile se pot desfășura atât în timpul săptămânii, cât și în weekend.

Profesori de pian

Toți profesorii de pian Band Music School sunt absolvenți de Conservator, au experiență pedagogică și pasiune pentru a preda muzica atât copiilor, cât și adulților.

Alina Nechifor – Profesoară pian și canto

Alina Nechifor - Profesoară de pian și canto

Citeste mai multe despre Alina Nechifor !

Eliza Maria Ghizelea – Profesoară pian și canto

Eliza Maria Ghizelea - Profesoară pian și canto

Mihai Păun – Profesor pian și chitara bass

Mihai Păun - Profesor de pian și chitara bass

Tarife cursuri pian copii si adulti

Lecție individuală de pian – 100 RON – pret în afara abonamentului

4 Lectii de pian individuale – 320 RON – pret pentru Abonament lunar

8 Lectii individuale de pian – 600 RON – pret pentru Abonament lunar

Certificare internationala

Certificari LCME pentru Cursuri de pian

Optional, la terminarea cursurilor, se poate sustine un examen care sa certifice nivelul abilitatilor de interpretare la pian. Certificatul obtinut este recunoscut la nivel international. Afla mai multe despre certificarile LCME (London College of Music Examinations) !

Informații suplimentare

• Durata unei lectii de pian individuale este de 50 de minute.
  • Cursurile de pian din cadrul Band Music School sunt personalizate în funcție de preferințele și abilitățile muzicale ale cursanților, atât copii, cât și adulți.
  • Pentru mai multe detalii privind lecțiile de pian organizate , ne puteți contacta prin formularul de Contact sau telefonic, la 0737.549.678.

Vă așteptăm cu drag la cursuri !

Rezervă-ți locul la cursurile de pian!

Sunt de acord ca datele trimise sa fie stocate si prelucrate conform Politicii de confidentialitate