Nou! Începând cu 1 februarie 2021 deschidem sediul secundar pe Str. Batiştei, nr. 22, aflat la doar câteva minute de mers pe jos de staţia de metrou Universitate!

Programează acum o evaluare gratuită sau înscrie-te direct la cursurile noastre!

Scoala de muzica Universitate

Activitati Gratuite pentru copii la Band Music SchoolVrei sa-ti testezi si sa-ti dezvolti abilitatile muzicale absolut Gratuit? Avem solutia pentru tine: organizam periodic ateliere si cursuri gratuite de muzica in Bucuresti, atat pentru adulti, cat mai ales pentru copii.

Ce cursuri de muzica Gratuite organizam

  • Curs general de muzica
  • Curs de canto
  • Curs de tobe / percutie
  • Curs de chitara clasica, electrica & bass
  • Curs de pian

Detalii cursuri de muzica Gratuite

  • Cursurile Gratuite au de obicei durata de aproximativ 2 ore, timp suficient pentru a va evalua nivelul de abilitati muzicale generale, de canto sau de instrument, compatibilitatea cu profesorul si motivatia de a urma un curs de durata.
  • Cursurile se organizeaza de obicei in weekend, insa in perioada vacantelor organizam cursuri Gratuite si in timpul saptamanii. Cursurile Gratuite organizate de Band Music School sunt anuntate din timp pe pagina de Facebook a scolii noastre.
  • Locul de desfasurare al cursurilor este sediul Band Music School din Prelungirea Ghencea, nr. 122, etaj 2, sector 6, Bucuresti. Este o locatie spatioasa, moderna, apreciata de toti cei care ne-au calcat pragul.

Alte activitati Gratuite organizate

 

  • Spectacole de teatru interactive pentru copii
  • Ateliere de creatie

 

Cursurile gratuite sunt promovate pe fagina de facebook cu cel putin 2 saptamani inainte.

Pentru a afla din timp cand organizam cursul de muzica Gratuit dorit de tine, contacteaza-ne telefonic la 0737 549 678 sau folosind formularul de contact de mai jos:

Ma intereseaza un curs Gratuit la Band Music School!

Cursuri de muzica gratuite pentru copii la Band Music School
× Cu ce informații te putem ajuta?