Cursuri de muzica Band Concept

Scoala de muzica Band Music School are la baza conceptul de formatie / Band Concept. Scopul nostru este sa formam tinere talente pe care sa le sustinem si sa le promovam la diferite evenimente organizate de Band Music School sau in parteneriat.

Ce beneficii ai daca urmezi un curs de muzica Band Concept

1. Vei invata sa te armonizezi muzical cu membrii grupului;
  2. Vei fi stimulat sa-ti dezvolti continuu abilitatile muzicale;
  3. Vei fi mai pregatit sa te integrezi intr-o formatie / grup muzical, dupa terminarea cursurilor;
  4. Nu in ultimul rand, vei simti din plin energia amplificata a interpretarii in grup.

In cadrul cursurilor de muzica Band Concept, poti studia atat muzica clasica, cat si muzica contemporana, cu profesori specializati, absolventi de Conservator.

Contactati-ne pentru mai multe detalii despre cursurile de muzica Band Concept !

Ce spun participantii la recitalurile cursantilor Band Music School

Recitalul micilor si marilor talente!!! Super organizare, super sala, super profesoara! – Andreea B.

Multumim pentru o seara foarte frumoasa cu ocazia recitalului sustinut de copiii Band Music School! – Cristina C.