Cursuri de pian Band Music School

Cursuri de pian pentru copii si adulti – Band Music School

Pianul este unul din putinele instrumente muzicale pe care il poti invata la orice varsta. Iata de ce la Band Music School organizam cursuri de pian adresate deopotriva copiilor si adultilor.

De ce sa urmezi un curs de pian?

In caz ca inca eziti sa urmezi un curs de pian, aici sunt o parte din beneficiile invatarii cantatului la pian, acest instrument muzical deopotriva clasic si modern:

• Stimuleaza creativitatea;
  • Fortifica muschii mainilor si imbunatateste coordonarea intre maini si ochi (Sursa: Music and Health);
  • Imbunatateste simtul ritmic;
  • Sporeste stima de sine (Sursa: Sage Pub Journals);
  • Dezvolta cutura muzicala si largeste orizontul cultural;
  • Reduce stresul si anxietatea (Sursa: NCBI);
  • Ofera o varianta de distractie in afara mediului online, atat de necesara tinerilor si chiar adultilor mai mult sau mai putin dependenti de mediul digital;
  • Imbunatateste invatarea tactila si kinestezica;
  • Imbunatateste abilitatile mentale (Sursa: The Guardian).

Locatie si program cursuri pian

Lectiile de pian se desfasoara intr-un ambient placut, menit sa stimuleze invatarea și creativitatea. Adresele noastre sunt: Str.  Batistei 22, Bucuresti si Prelungirea Ghencea 122, Etaj 2, Bucuresti.

Programul cursurilor se stabileste cu fiecare cursant in parte, in functie de disponibilitatea cursantului si a profesorului. Lectiile se pot desfasura atat in timpul saptamanii, cat si in weekend.

OFERTA LUNII SEPTEMBRIE!

Te asteptam in salile de curs din Str. Batistei 22, in cea mai moderna scoala de muzica din Bucuresti, pentru lectii individuale de pian.
Fa-ti un abonament pe 6 luni la cursurile noastre de pian pana pe 30 septembrie si beneficiezi de 50% reducere la prima si a sasea luna din abonament!

*Oferta valabila doar pentru sediul Band Music School din Str. Batistei 22, la abonamentul de 6 luni.

Tarife cursuri pian copii si adulti

Lectie individuala de pian – 100 RON – pret in afara abonamentului

4 Lectii de pian individuale – 360 RON – pret pentru abonament lunar

8 Lectii individuale de pian – 700 RON – pret pentru abonament lunar

Certificare internationala

Certificari LCME pentru Cursuri de pian

Optional, la terminarea cursurilor, se poate sustine un examen care sa certifice nivelul abilitatilor de interpretare la pian. Certificatul obtinut este recunoscut la nivel international. Afla mai multe despre certificarile LCME (London College of Music Examinations) !

Informatii suplimentare

• Durata unei lectii de pian individuale este de 50 de minute.
  • Cursurile de pian din cadrul Band Music School sunt personalizate in functie de preferintele si abilitatile muzicale ale cursantilor, atat copii, cat si adulti.
  • Pentru mai multe detalii privind lectiile de pian organizate, ne puteți contacta prin formularul de Contact sau telefonic la 0737.549.678.

Va asteptam cu drag la cursuri!

Rezerva-ti locul la cursurile de pian!