Cursuri de canto pentru copiiVocea este cel mai complex instrument. Profesorii noștri știu acest lucru și au foarte multă răbdare cu copiii care urmează lectii de canto.

La Band Music School organizăm cursuri de canto pentru copii, susținute de profesori de canto experimentați și cu rezultate deosebite în îndrumarea copiilor spre o carieră muzicală.

Locație cursuri canto

Orele de canto se desfășoară într-un ambient plăcut, menit să inducă micilor cursanți o stare de relaxare și receptivitate.

Ne gasiti in  Prelungirea Ghencea, nr. 122, Etaj 2, Sector 6, Bucuresti si Str. Batistei Nr. 22 (Metrou Universitate).

Programul cursurilor se stabileste pentru fiecare cursant în parte, in functie de disponibilitatea copilului si a profesorului.

Tarife cursuri canto

Lecție individuală de canto – 100 RON – pret în afara Abonamentului

4 Lectii de canto individuale – 360 RON – pret pentru Abonament lunar

8 Lectii individuale de canto  – 700 RON – pret pentru Abonament lunar

Certificare LCME

Cursuri canto certificate LCMEOptional, la terminarea cursurilor, se poate sustine un examen care sa certifice nivelul abilitatilor de interpretare vocala. Certificatul obtinut este recunoscut la nivel international. Afla mai multe despre certificarile LCME (London College of Music Examinations)  !

Informații suplimentare

• Durata unei lectii de canto individuale este de 50 de minute.
  • Cursurile de canto din cadrul Band Music School sunt personalizate în funcție de preferințele și abilitățile muzicale ale copiilor.
  • Periodic, organizăm recitaluri pentru public, în care copiii, mici și mari, pot să-și  arate talentul și progresele acumulate în urma lectiilor de canto.
  • Pentru mai multe detalii privind lecțiile de canto organizate de noi, ne puteți contacta prin formularul de Contact sau telefonic, la 0737.549.678.

Vă așteptăm cu drag la cursurile noastre!

Rezervă-ți locul la cursurile de canto!